Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Naše mateřinka v listopadu 2023

V měsíci listopadu jsme s dětmi hodně pracovali s podzimními dary přírody. Děti například vytvářely papírová okénka, kde na lepící pásku přilepovaly kaštany, žaludy, šípky a barevné listí. Dále vyráběly kaštanové pavoučky, které připevnily na pavučinku vyrobenou ze špejlí a provázků. Pavoučci se pak krásně výjimali na naší nástěnce. Brambory jsme využili ke tvoření skřítků bramboráčků.

K měsíci listopadu patří neodmyslitelně také sychravé a větrné počasí, k tomu samozřejmě patří i pouštění draků. Kromě výroby veselých, papírových draků jsme se naučili píseň Vyletěl si pyšný drak.

Měli jsme ukázku CANISTERAPIE. Přišel k nám pan Adamuška s pejskem Cifrou. Ukázali nám různé povely, děti si mohly pejska pohladit, vyčesat, dát piškotek. Pro děti bylo nejvíce zábavné prolézání tunelem, schovávání hračky a její následné nalezení pejskem. Z návštěvy pejska byly děti nesmírně unešené.

V tomto měsíci jsme se věnovali jednomu ze svátků, který souzní již s tématem adventu - svátek Svatého Martina. Ikdyž nám sníh Martin nepřivezl, alespoň jsme se zkoušeli připravit na chladné dny závodem v oblékání a děti se tak hrou procvičily v sebeobsluze a samostatnosti.

Ke konci měsíce jsme si zahráli nejen zimní pohádku O Rukavičce, ale také O Červené Karkulce a O  Budulínkovi.

 

Publikováno: 5. únor 2024