Měsíc říjen 2023 v MŠ

ŘÍJEN

Prvním tématem měsíce října bylo, že i zvířátka mají svůj domov. Například šneček si svůj domeček nosí na zádech, kdežto ježek se schovává v hromadě spadaného listí. Proto jsme si společně vytvořili velkého ježečka, který nám zdobí vchodové dveře.

Dále jsme se s dětmi věnovaly sběru přírodnin – šípků, kaštanů, žaludů,.. Vytvářeli jsme skřítky z okrasných dýní, na zahradě jsme sbírali jablíčka a následně jsme z nich společně s dětmi upekli výborný štrúdl, který dětem moc chutnal. Velké díky patří rodičům, kteří přinesli do školky různé druhy ovoce a zeleniny, jež jsme následně poznávali pomocí hmatu, vidu a samozřejmě i chutí.

Společně s přípravnou třídou jsme se zúčastnili programu ZVLÁDNI PRVNÍ POMOC, kde si děti vyzkoušely základy první pomoci.

Konec měsíce patřil oslavě Halloweenu, kdy si všichni připravili strašidelné kostýmy a celý den byla veškerá činnost motivována Halloweenem. Děti prolézaly tunelem do strašidelného hradu, chodily po ,,žhavé lávě“, soutěžily v namotávání pavučin, házely ,,dýněmi“ a zatancovaly si v halloweenském reji. V závěru si pochutnaly na dobrotách, které přinesli rodiče.

Publikováno: 14. listopad 2023