Návrat žáků do školy a povinná karanténa

Milí rodiče,

Je mou povinností Vás informovat, že byl ve škole potvrzen případ onemocnění COVID-19. Vaše dítě bylo během pobytu ve škole dne 11.-12. a 13. v rizikovém kontaktu s osobami, u kterých bylo laboratorním vyšetřením prokázáno onemocnění COVID-19, tj. přítomnost SARS-CoV-2. Vašemu dítěti bude nařízena karanténa, která se vztahuje pouze na osoby z rizikového kontaktu, ne na jeho rodinné příslušníky. Prosím, očekávejte doručení sms zprávy z hygienické stanice. Již dnes je však nutné zajistit, aby Vaše dítě zůstalo doma.

Vím, že mnozí z Vás přemýšlíte, kdo udělal chybu a poslal své dítě do školy. To bych chtěla poprosit, abyste  neřešili a vzpomněli si na to, že jsme všichni lidé, a každý vyhodnotí stav svého dítěte jinak.

Proto nikdo není vinen. Tato situace bude přetrvávat a budeme pár dní v karanténě.

Proto nás čeká testování hned po příchodu do školy. Celou dobu, před vyhodnocením AG testu, budou mít žáci nasazenou roušku či respirátor.

Tak a teď,kdo i kdy může přijít do školy:

Omezení neplatí pro žáky, kteří v uplynulých 180 dnech prodělali onemocnění COVID-19 a byli plně očkovaní.

Prosím, čtěte řádně.

V pondělí 17.1. se do školy vrátí žáci 5. ročníku. Vyučovat je budu z ČJ, M a VL. Od 10.50 hod. budou ve školní družině a společně půjdou v 11:50 hod. na oběd. Školní družina končí v 15:00 hodin. Doučování a náboženství bude.

V úterý 18.1. se do lavic vrátí jen 5. a 3. ročník. Výuka bude končit po 5. vyučovací hodině. Sportovní a divadelní kroužek se uskuteční. Školní družina svůj provoz ukončí v 16.30 hod.

Zbylé ročníky (tedy 1.,2. a 4.ročníky) se k prezenční výuce vrátí ve středu 19. 1. 2022.

Ještě jednou prosím o vyhodnocení zdravotního stavu dítěte či covidové situace doma. Do školy neposílejte děti, které jeví příznaky onemocnění COVID-19, či náhodou čekají na vyhodnocení PCR testu svých rodinných příslušníků.

Děkuji za řádné přečtení a pochopení.

Obědy budou nahlášeny dle rozpisu návratu do lavic.

Někteří vyučující jsou také nemocní a někteří musí být v karanténě.

Proto učivo žákům, kteří zůstávají doma, pošlou vyučující e-mailem .

V pondělí budu prezenčně vyučovat jenom já , proto nad ostatními žáky bude dohlížet paní asistentka z MŠ. Samozřejmě pod mým vedením. Do školy se mohou vrátit žáci, kteří nebyli minulý týden ve škole, kterým skončila karanténa, kteří prodělali COVID-19 či jsou plně očkovaní. Prosím o doložení certifikátů.

Ranní družina bude.

V úterý již prezenčně vyučuje p. učittelka Šiblová, p. uč. Logajová a já.

Někteří žáci mají stále nevyzvednuté učebnice a pracovní sešity. Proto budou k dispozici v mateřské škole u p. školnice, tam ať děti zazvoní a věci jim bude předáno v čase od 9.30 hod. do 11:00 hod., či potom odpoledne od 13.00 hod. do 15:00 hod.

Pracovní sešity z matematiky 1. díl pro 2. ročník a 4. ročník bude připraven také u p.školnice.

Připomínám, že ještě dnes a v pondělí ráno máte možnost se zapojit do sběru starého papíru.

Přeji krásný zbytek neděle.

V případě dalších dotazů mi píšte či volejte na školní telefon.

Přeji krásný zbytek víkendu.

Petra Smolová

Publikováno: 15. leden 2022