Informace k testování žáků

Vážení rodiče,

pro testování žáků máme nové údaje.

Aktuálně se testují i žáci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci.

Testování proběhlo v pondělí 3. ledna 2022, dále proběhne ve čtvrtek 6. ledna 2022, v pondělí 10. ledna 2022, ve čtvrtek 13. ledna 2022 a následně každé další pondělí až do odvolání výše uvedeného mimořádného opatření. Testování bude probíhat na začátku 1. vyučovací hodiny v kmenových třídách.

Nepřítomní žáci budou po příchodu do školy testování dodatečně.

Testovat se nemusí žáci, kteří doloží, že absolvovali nejdéle před 72 hodinami RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem nebo nejdéle před 24 hodinami rychlý antigenní test (RAT) na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 provedený poskytovatelem zdravotních služeb s negativním výsledkem.

Pokud bude žák pozitivně testován (obdrží potvrzení o pozitivním testování), bude umístěn do izolace, kde s asistentkou vyčká na příchodu zákonného zástuppolužáci dodržují režimová opatření.n

Více zdece. Poté budete poučeni o povinnosti podrobit se konfirmačnímu RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2.

Spolužáci pozitivně testovaného žáka  budou v tzv."test to stay"- to znamená, že neodchází do izolace, ale účsastní se nadále prezenční výuky a budou každý před zahájením školního vyučování testovat, a to až do doby zjištění výsledku konfirmačního RT-PCR testu pozitivně testovaného žáka.

Následně tito spolužáci dodržují režimová opatření.

Děkujeme za Vaši spolupráci.

Více informací najdete zde.

Publikováno: 4. leden 2022