Návštěva lesa

Vážení rodiče,

poskytujeme  informace k dopolední čtvrteční a páteční procházce v lese. Pan Jakub Zapletal nám připravil trasu, kde budou 3 tematické celky - stromy a keře v krajině, myslivecká políčka a les.  Představa je taková, že bychom v 8:00 začali u čističky odpadních vod za obcí a zahájili bychom s pomocí pracovních listů debatu a pochůzku kolem stromové aleje ke Kovářovému remízku a zpět nad mysliveckou chatu. Zde bychom plynule přešli na debatu o mysliveckých políčkách a jejich významu pro zvířata a krajinu, okomentujeme biokoridor na Hřebačce a přesunuli bychom se na mysliveckou chatu. Zde by bylo dobré udělat svačinu. Pro žáky bude  připravena točenou limonáda, jen by bylo dobré, aby měli svačinu s sebou.
Po svačině bychom popošli do obecního lesa, kde bychom si popovídali o životě lesa a hospodaření v něm. Zároveň bychom dle věku žáků připravili některou z her lesní pedagogiky a následně bychom se vrátili k chatě a naše setkání ukončili.

Důležité je, aby žáci měli dobré oblečení a hlavně obutí (dle počasí) a  nejlépe i repelent proti klíšťatům.

Čtvretek 25.6. 2020  se této akce zúčastní žáci ve skupině paní učitelky Smolové a Šiblové.

Pátek  26.6.2020 tato akce platí pro žáky paní učitelky Doleželové a Logajové.

Vždy děti přijdou ráno do školy a společně odejdeme k čističce.

Publikováno: 23. červen 2020